107,6 FM

Bytom. Zawalił się komin dawnej kopalni "Rozbark"

Jeden z robotników został ranny, ratownicy muszą przeszukać rumowisko.

Wolnostojący, częściowo przeznaczony do rozbiórki komin na terenie dawnej KWK "Rozbark" runął w niekontrolowany sposób podczas prac rewitalizacyjnych.

Ok. 40-metrowa konstrukcja zawaliła się po południu na inny nieużytkowany budynek. Huk usłyszeli mieszkańcy różnych części Bytomia.

W tym miejscu miało powstać centrum wspinaczkowe. Poszkodowany to pracownik firmy budowlanej, która prowadziła prace na tym terenie. Mężczyzna był przytomny i otrzymał na miejscu pierwszą pomoc, został już przewieziony do szpitala.

Rumowisko sprawdzają strażacy i ratownicy z grupy poszukiwawczej z Jastrzębia-Zdroju. Chociaż nikt z pracowników przebywających na tym terenie nie zaginął, muszą upewnić się, czy pod gruzami nie znajduje się żadna inna osoba.

KWK "Rozbark" w Bytomiu powstała w 1870 r. Wydobycie prowadzono w niej do 2004 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama