107,6 FM

Trump: Wkrótce zatkniemy amerykańską flagę na Marsie

Byliśmy na Księżycu i wkrótce zatkniemy amerykańską flagę na Marsie - powiedział prezydent Donald Trump w okolicznościowym przemówieniu wygłaszanym z okazji Dnia Niepodległości przed pomnikiem prezydenta Lincolna w Waszyngtonie w ramach "Salutu dla Ameryki".

W swym przemówieniu Trump położył szczególny nacisk na osiągnięcia w sferze stanowienia demokracji: zniesienie niewolnictwa, przyznanie praw wyborczych kobietom i walkę z rasizmem, której symbolem jest - jak podkreślił Trump - działalność lidera ruchu praw obywatelskich, Martina Luthera Kinga Jr.

Prezydent USA wskazał też na amerykańskie osiągnięcia w dziedzinie naukowej i wkład USA w rozwój nowoczesnych technologii. W tym kontekście wspomniał o wynalazkach Thomasa Alvy Edisona, lądowaniu na Księżycu oraz rozwoju technologii cyfrowych.

O wielkości Ameryki, której waszyngtońskie uroczystości, mają złożyć hołd, świadczą również amerykańskie zdobycze cywilizacyjne: jazz, musical, Rythm & Blues, amerykańskie filmy i literatura - powiedział Trump.

Przemówienie prezydenta USA było przerywane pokazami lotniczymi. Jak zwykł czynić podczas innych uroczystości, prezydent Trump zapraszał na trybunę, skąd przemawia, różnych gości, których chce przybliżyć Amerykanom, by pokazać wielkość Ameryki.

Obchody miały bardzo spektakularny charakter. Biały Dom, który nie szczędził środków na organizację "Salutu dla Ameryki" jest krytykowany za przygotowywane z pompą, kosztowne uroczystości patriotyczne. Padały zarzuty, że Trump uczynił z tego wydarzenia motyw swojej kampanii wyborczej.

« 1 »
 • seitz
  05.07.2019 08:44
  Zniesienie niewolnictwa to właśnie zasługa republikanów. Demokraci popierali jak najdłuższe utrzymanie niewolnictwa. O to była wojna secesyjna.
  Republikanie jako prawica kierowali się słowami Boga. Demokraci jako lewica kierowali się własnym interesem. Nie mając Boga nad sobą sami chcieli wyznaczać kto jest człowiekiem wolnym, a kto niewolnikiem.
 • Sas
  07.07.2019 08:18
  Nie lepiej by było zainwestować te pieniądze na budowę studni w Afryce. Ilu ludzi by przeżyło

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama