107,6 FM

Godzina na różańcu

O uwolnienie rodzin od zniewoleń demonicznych - w takiej intencji modli się już blisko 3 tys. osób z całej Polski. Do 2020 r. trwa zainicjowana w Niepokalanowie Sztafeta Różańcowa.

Pomysł, by chwycić w dłoń różaniec i modlić się w intencji: "wyzwolenia nas, naszych rodzin i całej naszej ojczyzny od wszelkich zniewoleń demonicznych, skutków przekleństw, złorzeczeń, paktów i cyrografów diabelskich, praktyk okultystycznych, magicznych, spirytualistycznych, wpływu złej literatury, sztuki, muzyki, kinematografii, gier komputerowych itp.” powstał jako owoc sympozjum "Magia - cała prawda”, które 27 października ubiegłego roku odbyło się w Niepokalanowie.

Sztafeta Różańcowa ma pomóc wymodlić na różańcu uwolnienie duchowe od wszelkich zniewoleń. - Często nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji naszych grzechów. Różne rzeczy nam się nie układają, rodzinne, zawodowe, zdrowotne - wiele z nich może mieć podłoże duchowe. Kościół naucza, że szatan istnieje naprawdę, że jest piekło. Często nie chcemy o tym myśleć i to wypieramy, ale przecież ta walka się odbywa - wyjaśnia o. Mirosław Kopczewski, OFM Conv. I dodaje: Jedno to wiedzieć, drugie zacząć się bronić. Sztafeta Różańcowa jest przyjęciem tego oręża, które Matka Boża daje w każdym swoim objawieniu, prosząc: "Odmawiajcie różaniec”.

Warunkiem uczestnictwa w modlitewnej inicjatywie jest odmawianie raz w tygodniu różańca - wystarczy wybrać dzień i godzinę. Osoby, które ze względu na swoje obowiązki lub nienormowany czas pracy nie mogą mieć stałej pory modlitwy, mogą zadeklarować się jako "wolny strzelec” i odmawiać Różaniec raz w tygodniu o dowolnej porze lub "podzielić” modlitwę na kilka części.

- Nie narzucamy formy modlitwy, można modlić się w Kościele, w domu, na spacerze, w drodze do pracy, wykorzystując czas, jaki mamy do dyspozycji. Ważne, by godzinę w tygodniu poświęcić na modlitwę różańcową w intencji uczestników sztafety i własnych - wyjaśnia franciszkanin. I dodaje: W sztafecie uczestniczy już blisko 3 tys. osób z kraju i z zagranicy.

Sztafeta Różańcowa zakończy się 15 sierpnia 2020 r. Data nie jest przypadkowa, w tym czasie minie 100 lat od Cudu nad Wisłą, kiedy cały naród żarliwie prosił Matkę Bożą, by uchroniła Polskę przed sowiecką nawałą.

- Tak jak 100 lat temu, także i dziś możemy liczyć na Jej matczyną pomoc - mówi franciszkanin.

Do modlitewnej inicjatywy może dołączyć każdy wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.niepokalanów.pl w zakładce Sztafeta Różańcowa. Wysyłając maila wraz z imieniem, dniem tygodnia i godziną modlitwy na adres poczta@niepokalanów.pl lub dzwoniąc na furtę klasztoru pod nr tel. 46 864 22 22.

Więcej o Sztafecie Różańcowej można będzie przeczytać w 28 numerze "Gościa Warszawskiego" na 14 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama