107,6 FM

Sosnowiec: miasto pomoże Szpitalowi Miejskiemu

Samorząd Sosnowca zadeklarował poręczenie i pomoc w spłacie kredytu, który zamierza zaciągnąć Sosnowiecki Szpital Miejski. Spółka potrzebuje trzydziestu milionów złotych na spłatę długów i bieżącą działalność placówki.

Ponad 3,5 miliona przekazał samorząd Sosnowca na dofinansowanie Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. To kwota konieczna, by zabezpieczyć bieżącą działalność placówki: wypłatę wynagrodzeń, zakup leków, zapewnienie wyżywienia i opłacenie kosztów energii. Miasto deklaruje również pomoc w uzyskaniu długoterminowego kredytu. Tłumaczy prezydent Sosnowca - Arkadiusz Chęciński:

Prezes szpitala, Dariusz Skłodowski zwraca uwagę na "dramatycznie niskie" środki płynące z Narodowego Funduszu Zdrowia dla szpitali powiatowych, które nie wystarczają nawet na opłacenie pensji personelu:

W ocenie prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego poziom finansowania szpitali powiatowych z Narodowego Funduszu Zdrowia jest "dramatycznie niski" i w wieloletniej perspektywie konieczne będą zmiany systemowe.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama