107,6 FM

Będzie tablica pamięci ks. Grzywocza na Wiktorówkach

W miejscu pamięci ludzi gór w sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr bp Andrzej Czaja poświęci tablicę upamiętniającą zaginionego dwa lata temu w Alpach ks. Krzysztofa Grzywocza.

Uroczystość odbędzie się w najbliższy poniedziałek - 15 lipca. O 13.30 bp Andrzej Czaja odprawi Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej – Królowej Tatr na Wiktorówkach (pod Rusinową Polaną), a potem poświęci tablicę upamiętniającą ks. Grzywocza, który zaginął w Alpach Szwajcarskich 17 sierpnia 2017 r. w okolicach szczytu Bortelhorn.

Przy sanktuarium, którego duszpasterzami są dominikanie, istnieje Miejsce Pamięci poświęcone ludziom gór, którzy w górach zakończyli swoje życie. Kilkadziesiąt tablic i płaskorzeźb umieszczonych w murze otaczającym piękny drewniany kościółek na Wiktorówkach upamiętnia ratowników górskich, taterników, alpinistów i himalaistów.

Grupa przyjaciół, która organizuje uroczystość, zaprasza serdecznie do udziału w upamiętnieniu ks. Krzysztofa Grzywocza - ojca duchownego, wykładowcy uniwersyteckiego, rekolekcjonisty, egzorcysty, terapeuty, taternika i alpinisty.

Będziemy relacjonować to wydarzenie.

Więcej o tym, kim był ks. Krzysztof Grzywocz TUTAJ

Będzie tablica pamięci ks. Grzywocza na Wiktorówkach   Ks. Krzysztof Grzywocz na Rusinowej Polanie (pół godziny drogi od Wiktorówek) w maju 2015 r. s. Maria Treffon SSpS /Archiwum Gościa Opolskiego
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama