107,6 FM

Legutko: Odrzucenie kandydatury Beaty Szydło to odwet

Mamy do czynienia z odwetem. Tu nie liczą się kompetencje ewentualnego szefa komisji zatrudnienia, bo nikt nie zakwestionował kandydatury Beaty Szydło - powiedział dziennikarzom w PE szef frakcji EKR Ryszard Legutko (PiS) po głosowaniu w tej sprawie w PE.

Była premier Beata Szydło (PiS) w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego.

"Duża część partii, grup politycznych, przede wszystkim socjaliści, jest w szoku po tym, co się stało na posiedzeniu Rady Europejskiej, że ten pakiet z Osaki padł, padł przede wszystkim za sprawą Europy Wschodniej i polskiego rządu. Mamy do czynienia z odwetem. Tu nie liczą się kompetencje ewentualnego przewodniczącego komisji zatrudnienia, bo nikt nie zakwestionował (kandydatury Szydło - PAP). Nie było żadnej uwagi krytycznej" - powiedział dziennikarzom.

Głosowanie na wniosek socjalistów było tajne. W głosowaniu 21 posłów było za kandydaturą Szydło, 27 - przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

« 1 »
 • gość
  10.07.2019 22:01
  A czegóż innego można było się spodziewać po "sprawie z Timmermansem" ?? Dyplomacja to wiedza i sztuka.
 • anna
  10.07.2019 22:36
  Ale przecież Jej się należało!!! - Nie dziwię się, że "potężny umysł PISS" tego faktu jednak nie ogarnia.
  doceń 7
 • Dawid
  11.07.2019 09:23
  Szkoda ze nie zostala wybrana...Konkrerni ludzie z pomyslem...szkoda...a komentarze powyzej sa godne politowania
 • odp
  12.07.2019 11:52
  E tam, wybrali Ewe Kopacz, któż lepiej niz ona zaserwuje unijnym pasożytom jajeczniczkę a la pendolino??? :)))
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama