107,6 FM

Bp Semeraro: Papież odprawi u nas Msze w ważnym dla siebie dniu

Papież przyjedzie do nas, do Albano, w ważnym dla siebie dniu, 21 września. Tę datę łączy on z wydarzeniem, które naznaczyło go w wyborze kapłańskiej drogi życia. Natomiast dla nas to dzień, kiedy Benedykt XVI poświęcił ołtarz naszej katedry, po wcześniejszej gruntownej renowacji całej świątyni. Tym bardziej więc jesteśmy wdzięczni Franciszkowi, że będzie z nami. To słowa ordynariusza Albano, który zaprosił Papieża do odwiedzenia jego diecezji.

Bp Marcello Semeraro przypomniał, że na terenie diecezji Albano, graniczącej z Rzymem, położona jest letnia rezydencja papieska z pięknymi ogrodami w Castelgandolfo oraz opowiedział o planowanym przebiegu papieskiej wizyty.


“Papież przyjedzie samochodem pokonując drogę z Rzymu do Albano normalną trasą, czyli via Appia. Z samochodu przejdzie do katedry, gdzie pozdrowi kapłanów, a potem pomodli się specjalną modlitwą przeznaczoną na wspomnienie rocznicy poświęcenia świątyni – powiedział ordynariusz Albano. - Stamtąd uda się na pobliski plac. Tam zostanie odprawiona Msza. Z tego placu roztacza się widok na ogrody papieskie, gdzie m.in można zobaczyć dwie rzeczy. Jedna bardzo bliska Papieżowi, wspólnota jezuitów, którzy mieszkają w Watykańskim Obserwatrium astronomicznym. Druga to klasztor sióstr klarysek, mniszek klauzurowych, które przynajmniej poprzez swoje okna będą mogły uczestniczyć we Mszy celebrowanej przez Ojca Świętego.”

Przypomnijmy, że 21 września to dzień dla Franciszka bardzo ważny. Sam wspominał, że w tym dniu w 1953 roku, w drodze do szkoły wszedł do kościoła, gdzie spotkał nieznanego sobie kapłana. Postanowił się wyspowiadać i to wydarzenie otwarło przed nim pragnienie pójścia drogą powołania zakonnego.


Przypominamy o naszym wakacyjnym cyklu!

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama