107,6 FM

Zniżki do teatru za puszki i butelki. Recyklomaty w Warszawie

Na pl. Bankowym i przy ul. Ząbkowskiej stanęły pierwsze maszyny przyjmujące puszki po napojach i puste butelki. W zamian przyznają zniżki na kawę, do kina lub teatru.

Szkło, plastik i aluminium nadają się do wielokrotnego recyklingu. Warszawa próbuje zmotywować mieszkańców do zbierania odpadów. Na pl. Bankowym i ul. Ząbkowskiej stanęły pierwsze recyklomaty. Docelowo ma ich być 10. Po wrzuceniu do nich pustych butelek lub puszek mieszkańcy otrzymają eco-punkty. Będą je mogli wymienić na zniżki do kina, teatru lub na kawę za pomocą specjalnej aplikacji.

- Symbolicznie nagradzamy osoby, które działają na rzecz ekologii. Podczas codziennych obowiązków nie każdy ma czas, by zastanawiać się nad ochroną środowiska. Zniżki do kawiarni, teatru czy kina są nie tylko nagrodą, ale również ważnym przypomnieniem, że warto segregować odpady i chronić naszą planetę. Im więcej osób przyswoi ten pozytywny nawyk, tym mniej będziemy negatywnie oddziaływać na przyrodę i klimat - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Wystarczy uruchomić aplikację ETS Portfel na smartfonie, zeskanować swój indywidualny kod na recyklomacie i wrzucać pojedynczo surowce, a na koncie pojawią się eco-punkty. Po uzbieraniu odpowiedniej liczby można je wymienić na wybraną zniżkę.

W ramach współpracy z m.st. Warszawą i Fundacją "Nasza Ziemia" Coca-Cola przekaże łącznie 10 nowoczesnych recyklomatów wraz z systemem informatycznym firmy EcoTech System.

Mieszkańcy zbierający eco-punkty mogą wybrać benefity z szerokiego pakietu: rabat na kawę w Costa Coffee, tańszy bilet do sieci Multikino, Teatru Dramatycznego czy zniżki na spektakle i imprezy w Teatrze Capitol.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama