107,6 FM

Jaki lek i gdzie dostępny? Ruszyła infolinia dostępności leków w aptekach

800 190 590 - pod tym numerem pracownicy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Narodowego Funduszu Zdrowia będą informować pacjentów o dostępności leków lub ich zamienników.

Brak leków w aptekach może spowodować pogorszenie stanu zdrowia pacjentów lub nawet zagrożenie ich życia - ostrzegają farmaceuci. Choć ministerstwo zdrowia zapewnia, że m. in. leki na niedoczynność tarczycy są już dostępne w Polsce, to na inne będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. To nie jest komfortowa sytuacja dla pacjentów - martwi się Piotr Brukiewicz, prezes Śląskiej Izby Aptekarskiej:

Nie najlepiej ciągle wygląda sytuacja w polskich aptekach. Podobno brakujące leki są już w hurtowniach, ale nawet kilka dni może potrwać, zanim dotrą do naszych aptek. Pacjenci są zaniepokojeni:

Resort zdrowia dzisiaj (pon) uruchomił specjalną infolinię w sprawie dostępności leków. - Dzwoniąc pod bezpłatny numer można dowiedzieć się, w której aptece jest do kupienia lek potrzebny pacjentowi - wyjaśnia Małgorzata Doros, rzecznik śląskiego NFZ:

Pod numerem 800 190 590  pracownicy Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego i Narodowego Funduszu Zdrowia będą informować pacjentów o dostępności leków lub ich zamienników. Przypomnijmy, że dostawy wielu leków zostały wstrzymane do europejskich aptek - to ze względu na przestój w chińskich fabrykach produkujących substancje aktywne, potrzebne do specyfików.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama