107,6 FM

Kanada: Kościół anglikański chciał zmienić definicję małżeństwa

Kościół anglikański w Kanadzie nie zdołał zmienić definicji małżeństwa. Opowiadała się za tym większość uczestników Synodu Generalnego. Aby zmiany mogły wejść w życie wymagana była zgoda dwóch trzecich biskupów i tego nie udało się osiągnąć.

Anglikańscy biskupi głównych miast Kanady nie ukrywają swego ubolewania czy wręcz oburzenia zachowaniem biskupów, którzy wyłamali się z poparcia dla tak zwanych małżeństw jednopłciowych. Biskup Toronto zarzucił im brak empatii i zapewnił, że w pełni podziela oburzenie wiernych. Podobne deklaracje złożyli też ordynariusze Vancouveru i Ottawy. Ten ostatni zapewnił jednak, że w jego regionie nadal będzie się udzielać ślubu parom jednopłciowym. Choć bowiem Synod nie zdołał zmienić definicji małżeństwa dla całej Kanady to jednak postanowił, że samo udzielanie ślubu kościelnego takim związkom leży w gestii lokalnego biskupa.
Stosunek do małżeństwa i rodziny to jedna z głównych przyczyn podziałów w światowym anglikanizmie. Na zmiany, które dokonują się między innymi w Kanadzie, nie zgadzają się bowiem anglikanie w krajach afrykańskich. Jest to też poważny cios dla relacji ekumenicznych. W takiej sytuacji nie da się bowiem dłużej twierdzić, że dzielą nas jedynie sprawy „drugorzędne” czy spory teologów.

« 1 »
  • Anonim (konto usunięte)
    15.07.2019 18:15
    Kościół z takimi poglądami nie ma nic wspólnego z Jezusem. O tym trzeba mówić otwarcie. Nie da się przegłosować Dekalogu i Pisma Św.
    doceń 18
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama