107,6 FM

Mieszkania zakładowe powstaną w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

"Pracownik+Mieszkanie+" tak nazywa się najnowszy pilotażowy program Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W pobliżu strefy ma powstać ponad 50 mieszkań.

Pracownicy-lokatorzy prawdopodobnie otrzymają dopłaty do czynszu za mieszkanie. Prezes strefy dr Janusz Michałek mówi, że to ma być sposób na problem rotacji kadr, ale nie tylko:

Przekonać pracowników do pozostania w regionie na stałe i ściągnąć Polaków z zagranicy - to cele, jakie przyświecają najnowszemu pilotażowemu programowi Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Program "Pracownik+Mieszkanie+" ma zagwarantować pracownikom strefy mieszkania w jej pobliżu. Mówi dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej:

Trwa nabór inwestorów chętnych do wzięcia udziału w programie. Mieszkania mają być gotowe do końca 2020 roku. Docelowo pomieszczą ponad 50 rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama