107,6 FM

Co w numerze? #33

Tomasz Maniura, duszpasterz młodzieży, o Festiwalu Życia: - Dla młodych to jest czas, który daje im dużo odwagi, wiary, poczucia wspólnoty, entuzjazmu i radości. Bardzo tego dzisiaj potrzebują.

Trwający przez tydzień Festiwal Życia w Kokotku i planowane odejście sióstr służebniczek z Rusinowic to dwa główne tematy najnowszego Gościa Gliwickiego. Czyli jedna dobra, a druga zła – lub jak ktoś woli – smutna wiadomość. Ale tej dobrej poświęcamy więcej miejsca, bo aż całe trzy strony w dwóch artykułach: „Młoda twarz Kościoła” i „Ogień w Kokotku”.

Do ważnego tematu Ośrodka Rehabilitacyjnego w Rusinowicach wrócimy już po wakacjach, bo we wrześniu placówka obchodzi 25-lecie działalności na rzecz najbardziej bezbronnych – niepełnosprawnych dzieci i młodzieży.

Z okazji zbliżającego się odpustu św. Anny przedstawiamy historię i współczesność drewnianego kościółka w Lublińcu, poświęconego tej patronce. Mamy też ciekawostkę zza miedzy, czyli rzecz o muzeum na wodzie w Ujeździe, gdzie można poznać historię kanałów Kłodnickiego i Gliwickiego.

W naszym wakacyjnym cyklu o zwierzęcych symbolach w sztuce sakralnej tym razem o pawiu i jego wspaniałym ogonie. Oprócz tego zamieszczamy różne inne bieżące wiadomości i zapowiedzi wydarzeń.

Nowy numer "Gościa Gliwickiego" na 21 lipca jest już dostępny w wydaniu papierowym i elektronicznym (pamiętaj o wybraniu dodatku gliwickiego).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama