107,6 FM

Wybuch w kamienicy w Rudzie Śląskiej

Wybuch w kamienicy przy ulicy Wolności 110 wstrząsnął 19 lipca po południu Rudą Śląską. Wyleciały wszystkie szyby, a budynek ogarnął pożar. Są poszkodowani.

Eksplodował prawdopodobnie gaz. Dwie osoby są poszkodowane. Po jedną z nich lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Została przewieziona na siemianowicką oparzeniówkę. Druga z poszkodowanych osób trafiła do szpitala w Rudzie Śląskiej.

W momencie wybuchu w kamienicy wyleciały wszystkie szyby. Budynek ogarnęły płomienie. Osiem osób opuściło jednak gmach jeszcze przed przybyciem straży pożarnej.

Wieczorem pożar był już opanowany. Inspektor nadzoru budowlanego wyłączył budynek z użytkowania, mieszkańcom zapewniono noclegi. Na miejscu pojawił się też wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek:

Agnieszka Skrzypczyk/ Radio eM

W akcji brało udział 12 zastępów strażaków. Inspektor Nadzoru Budowlanego, nie dopuścił do użytkowania czterech mieszkań z uwagi na naruszoną konstrukcję stropu i dachu. To już kolejny wybuch gazu, do którego doszło w ostatnich tygodniach na Śląsku. W sobotę, 6 lipca, do tragicznego w skutkach wybuch gazu doszło w Bytomiu. W wyniku tego wypadku zginęła kobieta oraz jej dwie córki. Pisaliśmy o tym tutaj Wybuch gazu w Bytomiu. Zginęła kobieta i dwójka dzieci oraz Bytom: pierwsi mieszkańcy wrócą we wtorek do kamienicy zniszczonej przez wybuch gazu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama