107,6 FM

Kup samochód misjonarzowi

Od 21 do 28 lipca potrwa w Polsce 20. Tydzień św. Krzysztofa, którego pomysłodawcą jest MIVA Polska.

Organizacja pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu do prowadzenia działalności ewangelizacyjnej, edukacyjnej i humanitarnej.

Hasłem tegorocznego tygodnia są słowa „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Charytatywnym dziełem złączonym z bogatym programem duszpasterskim tygodnia jest „Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”. Włączą się w nią parafie w naszej diecezji, które w niedzielę 21 lipca zaplanowały błogosławieństwo pojazdów połączone z kwestą na rzecz zakupu środków transportu dla misjonarzy.

Ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców, prezentuje czek na 10 tys. euro dla diecezji Bouar.   Ks. Damian Migacz, diecezjalny duszpasterz kierowców, prezentuje czek na 10 tys. euro dla diecezji Bouar.
MIVA Polska

Dzięki ofiarom zebranym w ubiegłym roku udało się m.in. przeznaczyć 10 tys. euro na zakup 100 rowerów dla katechistów posługujących w diecezji Bouar w RŚA, której biskupem jest tarnowski misjonarz ks. Mirosław Gucwa pochodzący z Pisarzowej. Ponadto w ostatnim czasie MIVA Polska wsparła zakup trzech pojazdów dla dwóch misjonarzy pracujących w RŚA i jednego w Kongu. – Diecezja tarnowska hojnie wspiera środkami finansowymi MIVA Polska, które w większości pochodzą ze zbiórek organizowanych w diecezji podczas błogosławieństwa pojazdów – mówi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska.

Warto przypomnieć, że w zakupie środków transportu pomaga tarnowskim misjonarzom Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. W 2018 roku na ten cel zostało przeznaczonych prawie 750 tys. złotych. W ubiegłym roku diecezja przekazała także ponad 208 tys. zł na MIVA Polska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy