107,6 FM

Bytomski Sport wciąż z długami. Polonia Bytom stawia na młodzież

Nowy trener, sekcja koszykówki i walka o srebrną gwiazdkę PZPN-u dla bytomskiej szkółki piłkarskiej - Spółka Bytomski Sport podsumowała dziś ostatnie pół roku działalności.

Sytuacja finansowa Bytomskiego Sportu wciąż nie jest dobra. Pod koniec ubiegłego roku spółka miała 2,5 mln złotych długu. Dzięki pomocy miasta udało się zmniejszyć go o milion. - To jednak wciąż duża zaległość - podkreśla Sławomir Kamiński - prezes Spółki Bytomski Sport:

Bytom stawia na szkolenie młodzieży, a drużynę Polonii Bytom chce oprzeć na własnych wychowankach. Właśnie dlatego niedawno stanowisko trenera 1. drużyny objął Kamil Rakoczy - który do tej pory zajmował się szkoleniem młodzieży w Akademii Piłkarskiej klubu. Od niedawna łączy te funkcje:

Obecnie w szkółce Polonii Bytom gra ponad 250 dzieci. Problemem jednak jest zbyt mała ilość boisk do treningu. By rozwiązać problem Akademia stara się o srebrną gwiazdkę PZPN-u. Jeśli odznakę otrzyma może liczyć na zastrzyk gotówki od 150 do 200 tysięcy na sezon. Decyzja w tej sprawie w ciągu dwóch tygodni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama