107,6 FM

Bytomski Sport wciąż z długami. Polonia Bytom stawia na młodzież

Nowy trener, sekcja koszykówki i walka o srebrną gwiazdkę PZPN-u dla bytomskiej szkółki piłkarskiej - Spółka Bytomski Sport podsumowała dziś ostatnie pół roku działalności.

Sytuacja finansowa Bytomskiego Sportu wciąż nie jest dobra. Pod koniec ubiegłego roku spółka miała 2,5 mln złotych długu. Dzięki pomocy miasta udało się zmniejszyć go o milion. - To jednak wciąż duża zaległość - podkreśla Sławomir Kamiński - prezes Spółki Bytomski Sport:

Bytom stawia na szkolenie młodzieży, a drużynę Polonii Bytom chce oprzeć na własnych wychowankach. Właśnie dlatego niedawno stanowisko trenera 1. drużyny objął Kamil Rakoczy - który do tej pory zajmował się szkoleniem młodzieży w Akademii Piłkarskiej klubu. Od niedawna łączy te funkcje:

Obecnie w szkółce Polonii Bytom gra ponad 250 dzieci. Problemem jednak jest zbyt mała ilość boisk do treningu. By rozwiązać problem Akademia stara się o srebrną gwiazdkę PZPN-u. Jeśli odznakę otrzyma może liczyć na zastrzyk gotówki od 150 do 200 tysięcy na sezon. Decyzja w tej sprawie w ciągu dwóch tygodni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Obserwator.
    26.07.2019 09:44
    POLONIA IDZIE W DOBRYM KIERUNKU. BĘDZIE DOBRZE TAK MYŚLĘ TYLKO STADION JEST KIEPSKIM STANIE. BRAK KRZESEŁEK ,DACHU NO TO CO JEST NAJWAŻNIEJSZE BUDYNKU KLUBOWEGO Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama