107,6 FM

Poseł Kukiz'15 Kaczmarczyk odszedł z klubu. Ma startować w wyborach z listy PiS

Poseł Norbert Kaczmarczyk odszedł z klubu Kukiz'15 i ma przejść do klubu Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z PAP Kaczmarczyk zapowiedział, że w jesiennych wyborach będzie startować z listy PiS w okręgu tarnowskim.

W rozmowie z PAP Kaczmarczyk przyznał, że informację o wyjściu z klubu Kukiz'15 złożył u marszałka Sejmu w czwartek. Obecnie jest posłem niezrzeszonym, ale - jak dodał - kwestią formalną jest jego przejście teraz do klubu PiS.

"Na spotkaniach po wyborach do europarlamentu byłem za tym, żeby klub Kukiz'15 poszedł w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, bo to wydawało mi się w tym momencie naturalny kierunek" - powiedział Kaczmarczyk. W jego ocenie, Kukiz'15 powinien iść w szerokiej koalicji "na styl amerykański", aby móc walczyć o swoje postulaty w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Kaczmarczyk zaznaczył, że nie powie złego słowa o swoim byłym klubie, ani na jego lidera Pawła Kukiza. "To był super klub, wspaniały klub i mam nadzieję, że jest jeszcze na to szansa, że dołączy do Zjednoczonej Prawicy" - dodał poseł. "Podjąłem tę decyzję samodzielnie, odpowiedzialnie, bo wiedziałem, że nie zmierza to w tym kierunku" - podkreślił. "Będę kandydował z okręgu tarnowskiego do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości" - poinformował były już poseł Kukiz'15.

Jak zapewnił, wiele go łączy z PiS. "Nie jestem osobą, która nagle sobie uwidziała, że jest prawicowa. Głosowałem za sztandarowymi projektami PiS jako członek klubu Kukiz'15" - powiedział. Wymienił m.in. program 500 plus, dodatkowe świadczenia emerytalne i rentowe, czy wsparcie dla niepełnosprawnych.

Po odejściu Kaczmarczyka klub Kukiz'15 liczy 24 posłów.

Do sprawy Kaczmarczyka odniósł się w rozmowie z PAP wiceszef klubu Kukiz'15 Jarosław Sachajko. "Prawo i Sprawiedliwość kupuje posłów jak krowy na targu, co jest skrajnie niebezpieczne, bo skoro się kupczy posłami, to oznacza, że nie ma się właściwie żadnego szacunku dla obywateli i można ich dowolnie potraktować zaraz po wyborach" - powiedział.

"Poseł Norbert Kaczmarczyk ładnie się wypowiadał, dobrze głosował, poparł wiele cennych inicjatyw Prawa i Sprawiedliwości, tylko tak naprawdę nic nie zrobił, żadnego projektu ustawy, nic, co by miało pomóc Polakom" - stwierdził Sachajko.

Pierwszy o odejściu Kaczmarczyka poinformował Kurier Tarnowski. W piątek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w TVN24 mówił o listach, które jego ugrupowanie ma ogłosić. Poinformował przy tym, że jest "parę osób" z Kukiz'15, które zgłosiły się do PiS, aby wystartować z list tej partii. Dopytywany, czy na listach PiS może pojawić się nazwisko wiceszefa klubu Kukiz'15 Tomasza Rzymkowskiego, odparł: "Tak, może się pojawić".

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama