107,6 FM

Sosnowiec. Kolejne automaty na plastikowe butelki

Urządzenia, w których można oddawać butelki, pojawiły się w Sosnowcu. Pięć z nich przyjmuje jedynie plastikowe opakowania. Nowością są trzy automaty, które obsługują także puszki aluminiowe.

Sosnowiczanie od początku roku w akcji „Wrzuć butelkę” oddali 80 tys. butelek. Efektem ogromnego zaangażowania mieszkańców jest kupno trzech kolejnych automatów. Nowe urządzenia już pojawiły się w mieście i są właśnie w fazie testów. – Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania automatami. Idziemy za ciosem i ustawiamy kolejne z dodatkową funkcją. Oprócz plastikowych butelek można do nich także wrzucać aluminiowe puszki – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Nowe automaty zostały ustawione na basenie w Klimontowie (ul. Hubala-Dobrzańskiego) oraz w Zagórzu (ul. Bohaterów Monte Cassino) i na Stadionie Zimowym (ul. Zamkowa). – Basen przy ul. BMC i lodowisko to miejsca, gdzie wcześniej stały urządzenia przyjmujące tylko butelki PET. Właśnie w tych lokalizacjach liczba oddanych butelek była największa, dlatego postanowiliśmy ustawić tam automaty z dodatkową funkcją – mówi Arkadiusz Teodorowski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami, które zakupiło automaty.

Automaty na butelki ze Stadionu Zimowego oraz krytej pływalni zostały przeniesione na czas wakacji. Pierwszy z nich trafił na teren pływalni letniej w Sielcu, a drugi na basen przy ulicy Żeromskiego. Pozostałe stoją w Urzędzie Miejskim przy alei Zwycięstwa, Szkole Podstawowej nr 36 w Juliuszu i na terenie budynku klubowego na Stadionie Ludowym przy ulicy Kresowej.

Nie zmienia się zasada korzystania z automatu. Za każdą butelkę lub puszkę mieszkańcy otrzymują wirtualnie 10 gr, które mogą przeznaczyć na jeden z wybranych klubów sportowych w mieście: Zagłębie Sosnowiec (piłka nożna), Zagłębie Sosnowiec (hokej) i CTL Zagłębie Sosnowiec (koszykówka). Zebrane pieniądze na konta klubów przeleje MPGO w Sosnowcu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama