107,6 FM

Przed stacją metra pod Sztokholmem znaleziono ładunek wybuchowy

Znaleziony w piątek w godzinach porannych w Solnej przed stacją sztokholmskiego metra Vaestra Skogen pakunek zawierał materiał wybuchowy - podała szwedzka policja. Wszczęto dochodzenie w tej sprawie.

Niewielkie czarne pudełko z dwoma kablami zostało znalezione przez przechodnia na schodach w pobliżu stacji metra Vaestra Skogen w mieście Solna, dokąd dojeżdża niebieska linia sztokholmskiego metra. Przybyła na miejsce policja zabezpieczyła teren. Po analizie okazało się, że podejrzany przedmiot zawierał materiał wybuchowy.

"Wszczęto wstępne dochodzenie w sprawie możliwości narażenia społeczeństwa na szkody. Pakunek zostanie poddany badaniu technicznemu w celu odnalezienia ewentualnych śladów" - poinformowała sztokholmska policja.

Według śledczych na razie nikt nie jest podejrzany. Nie jest znany także powód podłożenia materiału wybuchowego.

W Szwecji coraz częściej dochodzi do wykorzystania ładunków wybuchowych przez zwalczające się środowiska kryminalne. W pierwszej połowie 2019 roku miały miejsca 93 wybuchy ładunków wybuchowych, w tym 25 w regionie Sztokholmu. W tym samym okresie 2018 roku doszło do 63 eksplozji. W całym 2018 roku odnotowano 162 takie zdarzenia.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama