107,6 FM

Ostrzeżenia przed burzami i upałem w prawie całej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla północy i centrum Polski. IMGW ostrzega też przed burzami z gradem w 12 województwach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałem dla 9 województw. Alert dotyczy woj. lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, mazowieckiego, lubelskiego, a także dla południowej części województwa warmińsko-mazurskiego i niemal całego województwa podlaskiego. Temperatura może tam wynieść od 29 do 34 stopni.

Zagrożenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Dla 12 województw wydano natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Alert dotyczy woj. zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego. Na tych obszarach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwe są opady gradu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą spowodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama