107,6 FM

Katowice. Skutki gwałtowej ulewy

Ulewa, jaka przeszła nad Katowicami dała się we znaki mieszkańcom i restauratorom. Teraz usuwane są jej skutki m.in. w katowickim klasztorze dominikanów i parafii mariackiej.

Gwałtowny wiatr i ulewny deszcz spustoszył nie tylko katowickie ulice. W wielu miejscach samochody były zalane do linii szyb. Rozlewiska wody znacznie utrudniały się poruszanie - z ich powodu zamknięto m.in. tunel pod rondem Ziętka. Jak udało się nam ustalić, działanie wstrzymały niektóre punkty gastronomiczne przy ul. Mariackiej.

Ze skutkami nawałnicy walczą m.in. księża i parafianie w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. - Sytuacja jest już opanowana - uspokaja ks. Andrzej Suchoń, proboszcz parafii mariackiej. - W samym kościele pojawiły się niewielkie zacieki przy witrażach. Więcej szkód deszcz wyrządził w m.in. domu parafialnym. Bardzo szybko zgłosiły się osoby chętne do pomocy, rodzice ministrantów i zaangażowani w grupy parafialne. Sprzątamy wspólnie z wikarymi, naszymi gospodyniami - mówi ks. Suchoń.

Przed burzami, silnym wiatrem i gradem, które mogą mieć miejsce jeszcze dziś w nocy przestrzega w swoich alertach Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

O ulewach przeczytasz także: Zalało katowicki klasztor dominikanów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama