107,6 FM

RAŚ, Śląska Partia Regionalna i inne regionalne ugrupowania idą razem na wybory

- Jesteśmy gotowi, by podjąć walkę o miejsca w sejmie i senacie - mówił w Katowicach Henryk Mercik - członek Ruchu Autonomii Śląska i Śląskiej Partii Regionalnej. Cztery śląskie ugrupowania ogłosiły, że wspólnie wystartują w wyborach parlamentarnych.

Porozumienie zawiązały dziś Śląska Partia Regionalna, Ruch Autonomii Śląska, Niemiecka Wspólnota Pojednanie i Przyszłość i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego. Jakie są ich główne postulaty?

- Wierzymy w sukces jesienią - mówi Marta Bainka - ze Śląskiej Partii Regionalnej:

Główne postulaty to zatem wzmocnienie regionów, likwidacja urzędu wojewody, wzmocnienie samorządu i marszałka województwa, a także zwiększenie puli pieniędzy dla Śląska.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama