107,6 FM

Kolejna profanacja Matki Bożej przez działaczy LGBT

Wiceprezydent stolicy Paweł Rabiej oraz lider Wiosny Robert Biedroń wystąpili w klipie promującym społeczność LGBT. Klip opatrzony hashtagiem #PolandCalmDown ma według autorów zwrócić uwagę na sytuację mniejszości seksualnych w Polsce.

Obaj politycy wystąpili w teledysku razem ze swoimi partnerami.

W klipie przewijają się tęczowe symbole związane z ruchem LGBT. W pewnym momencie widać mężczyznę, który na takie kolory maluje figurkę Matki Boskiej. Inna z postaci drze kartę z definicją małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. W klipie pokazano także m.in. dwie kobiety z małym dzieckiem, a także mężczyznę w koloratce z kubkiem opatrzonym napisem "Kościół przeciw homofobii".

Na koniec klipu zamieszczono informację, że w Polsce żyją ok. 2 miliony osób LGBTQ+, a jest ona "jednym z najbardziej homofobicznych krajów Europy". Odniesiono się również do dystrybucji wraz z "Gazetą Polską" naklejek z napisem "Strefa wolna od LGBT". "To pierwszy raz od II wojny światowej i czasów nazistów, kiedy w Europie powstają strefy wykluczające dostęp do nich wybranej grupie społecznej" - czytamy. 

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama