107,6 FM

Chorzów. Szpital miejski zawiesza działalność hematologii i onkologii dziecięcej. Brakuje lekarzy

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie został zawieszony. Na razie na 3 miesiące. Powód? Brakuje lekarzy.

Na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Chorzowie brakuje lekarzy. Dziś został zawieszony na 3 miesiące. Jak mówi dyrekcja szpitala, brakuje specjalistów, a praca jest naprawdę wymagająca. Dotychczasowy ordynator oddziału przeszedł na emeryturę i przez pół roku nie udało się znaleźć jego następcy. Co z pacjentami? - mówił Radiu eM Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich:

Chorzów. Szpital miejski zawiesza działalność hematologii i onkologii dziecięcej. Brakuje lekarzy   Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie. Agata Nurek /Radio eM

Pacjenci z oddziału trafili zatem do placówek w Krakowie, Katowicach i Zabrzu. By oddział znów mógł funkcjonować, potrzeba dwóch lekarzy - ordynatora i jego zastępcy. Personel pielęgniarski wciąż pracuje w szpitalu, bo - jak podkreśla dyrekcja - wszyscy wierzą, że znajdą się chętni do pracy.

Chorzów. Szpital miejski zawiesza działalność hematologii i onkologii dziecięcej. Brakuje lekarzy   Pani Katarzyna ze swoją 4,5-roczną córką. Agata Nurek /Radio eM

Ostatnim pacjentem na oddziale była Pani Katarzyna ze swoją 4,5-roczną córką:

Dodajmy, że choć chorzowski oddział został zawieszony, to poradnia hematologiczna Zespołu Szpitali Miejskich działa normalnie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama