107,6 FM

Mikołów: odpust ku czci Matki Bożej Mikołowskiej Matki Miłosierdzia

W parafii św. Wojciecha w Mikołowie miał dziś miejsce odpust ku czci Matki Bożej Mikołowskiej Matki Miłosierdzia. Świętowano też pierwszą rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Mikołowskiej.

Uroczystej sumie odpustowej w bazylice przewodniczył metropolita katowicki. Arcybiskup Witkor Skworc podczas kazania wzywał do poddania się prowadzeniu Ducha Świętego na wzór Maryi, która przez całe życie współpracowała z Duchem Świętym:

Obraz Matki Bożej trafił do Mikołowa w 1709 roku. Z Rzymu przywiózł go ówczesny proboszcz parafii.

Mikołów: odpust ku czci Matki Bożej Mikołowskiej Matki Miłosierdzia   Justyna Stolfik-Binda / Radio eM

Ks. Mirosław Godziek, proboszcz parafii przypomniał w jaki sposób obraz trafił do Mikołowa:

Rok temu natomiast obraz uroczyście koronował metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Parafianie ze wzruszeniem wspominają tę chwilę:

Koronowana kopia obrazu znajduje się w tej chwili w mikołowskiej bazylice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama