107,6 FM

Gliwice: całkowity zakaz ruchu na ul. Siemińskiego

Ważna informacja dla kierowców. Na ul. Siemińskiego w Gliwicach obowiązuje zakaz wjazdu samochodów. Zmiana nie dotyczy jedynie autobusów i rowerzystów.

W Gliwicach wprowadzono zakaz ruchu na ul. Siemińskiego. Dojechać można jedynie do posesji. Nowe przepisy to odpowiedź na propozycje mieszkańców - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Od roku ul.Siemińskiego to tzw. woonerf - czyli przestrzeń przeznaczona dla pieszych. Wcześniej samochody mogły tam jeździć do 20 km na godzinę. Jak mieszkańcy oceniają całkowity zakaz ruchu?

Specjalnie zaaranżowana przestrzeń ma sprzyjać wypoczynkowi pieszych. Powstały tam specjalne podesty z siedziskami, ławki oraz donice z zielenią. - Całkowity zakaz wjazdu dla samochodów to odpowiedź na propozycje mieszkańców - mówi Jadwiga Jagiełło Stiborska z Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach:

Zmiany w organizacji ruchu nie dotyczą też rowerzystów. Gliwicki woonerf to pierwsze tego typu rozwiązanie w województwie śląskim. Dodajmy, że pierwszy woonerf wprowadzono w Holandii w latach 70. XX wieku. Była to reakcja na gwałtowny wzrost liczby samochodów w strefach wymagających szczególnej ochrony.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama