107,6 FM

Chorzów. Strażnik miejski uratował kobietę z pożaru

Bohaterska postawa strażnika została nagrodzona przez Urząd Miasta w Chorzowie. Strażnik miejski Paweł Kłopot wraz z towarzyszącym mu podczas patrolu policjantem uratował życie kobiecie, która została w płonącym mieszkaniu.

Mężczyzna zareagował na dramatyczne wydarzenia przy ul. Hajduckiej. Mimo kłębów dymu, niemal zerowej widoczności i płomieni ognia nie wahał się ruszyć na pomoc kobiecie, która została w środku. Decyzja: "Idziemy z ratunkiem!" zapada błyskawicznie.

- Położyliśmy się na ziemi, dzięki czemu udało nam się dostrzec kobietę w pobliżu źródła ognia. Z powodu silnego zadymienia komunikacja była prawie niemożliwa - opowiada Paweł Kłopot ze Straży Miejskiej w Chorzowie. Strażnik miejski wraz z policjantem z patrolu łączonego Dawidem Pajką od razu wynieśli lokatorkę z jej mieszkania na parterze przez okno. Tam, przed kamienicą, czekali już ratownicy medyczni, którym patrol przekazał poszkodowaną chorzowiankę. Dzięki szybkiej interwencji nikt z lokatorów nie ucierpiał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama