107,6 FM

Tour de Pologne wjeżdża w Tatry

Z Zakopanego do Kościeliska prowadzi trasa szóstego etapu wyścigu Tour de Pologne. Te miejscowości dzieli 5 km, ale kolarze pokonają 160 km. W żółtej koszulce lidera pojedzie Niemiec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe).

Ackermann mówił w środę na mecie piątego etapu w Bielsku-Białej, że na następnym odcinku na pewno straci prowadzenie. Jest sprinterem, a do głosu dojdą "górale". Jednym z kandydatów do przejęcia żółtej koszulki jest jego kolega z drużyny Rafał Majka.

Czwartkowy etap będzie dużym wyzwaniem dla wielu zawodników. Na trasie znajduje się sześć górskich premii I kategorii - pięć na Pitoniówce i jedna na Gubałówce. Całkowite przewyższenie wynosi 3550 m.

O sekundy bonifikaty kolarze będą walczyć na trzech lotnych premiach - dwóch w Zębie (34 i 62 km) oraz jednej w Ratułowie (97 km).

Start honorowy nastąpi o godz. 14.15 z ul. Powstańców Śląskich w Zakopanem. Pierwsi kolarze dojadą do mety w Kościelisku ok. 18.30.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama