107,6 FM

Rosja: Ok. 500 osób zmierza przed budynek Administracji Prezydenta

Przed budynek Administracji Prezydenta Federacji Rosyjskiej w Moskwie zmierza co najmniej 500 osób - donosi Reuters. Policja otoczyła budynek kordonem. Zatrzymano już 21 osób.

Budynek Administracji Prezydenta mieści się przy Placu Słowiańskim w Moskwie, znajdującym się w odległości ok. 1 kilometra od Kremla, gdzie urzęduje Władimir Putin.

Uczestnicy akcji idą przed budynek administracji z prospektu Sacharowa, gdzie wcześniej odbyła się uzgodniona z władzami demonstracja w obronie wolnych wyborów, w której według grupy Biełyj Sczotczik, prowadzącej podliczenia na manifestacjach, wzięło udział ok. 50 tys. osób.

Tymczasem niezależna telewizja Dożd poinformowała, że opozycjonistka Lubow Sobol została zatrzymana i odwieziona przez policję "w nieznanym kierunku". Wcześniej Sobol na Twitterze poinformowała, że do biura zwolenników Aleksieja Nawalnego, w którym przebywała, przyszła policja i prowadziła przeszukanie.

« 1 »
  • wujek_Olek
    10.08.2019 22:35
    Ciekawe, o wykluczeniu kandydatów opozycji w Rosji jest tu mowa, a o wykluczeniu kandydatów opozycji w Niemczech nie (18 z 61 dopuszczono)? Bo co tam grzech, to tu cnota?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama