107,6 FM

 • PN
  11.08.2019 19:32
  jakby na opakowaniu niezwykle cennego lekarstwa umieścić trupią czaszkę - mówił o. Bogdan Kocańda - ten zakonnik nie rozumie nauczania katolickiego nt.ostatniego namaszczenia
  doceń 0
 • Darek
  11.08.2019 21:58
  Osobiście uważam że zrobienie z tego sakramentu, jakiejś formy która skupia się na zdrowiu to pomyłka. Stary ryt wyraźnie przygotowywał do śmierci nowy skupia się na podzwignięciu, owszem mogą istnieć dwie formy pierwsza dla chorych ale jednak gdy byłem w szpitalu i było pewne że babcia umrze to tekst "Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie." jest o wiele mniej wymowne niż stare " Przez to święte namaszczenie i przez najdobrotliwsze miłosierdzie Swoje nich ci odpuści Pan, cokolwiek przewiniłeś wzrokiem... słuchem... powonieniem... smakiem... mówieniem... dotykaniem... i chodzeniem." namaszczając jednokrotnie każdy narząd zmysłu przy tych słowach.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama