107,6 FM

Wszystko zaczęło się w Tarnowskich Górach. Już w środę odkrywanie źródeł kultu św. Barbary

W programie m.in. prezentacja książki, spotkania, zwiedzanie kaplicy św. Barbary i koncerty organowe.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej organizuje w środę wyjątkowe wydarzenie o dziejach kultu św. Barbary w tym mieście. Wydarzenia odbędą się w zabytkowych wnętrzach kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.

Okazuje się, że patronka górników i dobrej śmierci miała w Mieście Gwarków sporą rzeszę wyznawców. W 1721 r. założono tu Bractwo św. Barbary, a dziesięć lat później - kaplicę ku czci świętej.

W czasie spotkania będzie można zobaczyć niedostępne na co dzień artefakty oraz miejsca związane z kultem św. Barbary. Odbędzie się też uroczysta prezentacja książki prof. Krystyny Kossakowskiej-Jarosz i śp. ks. prof. Jana Góreckiego - fotokopii pierwodruku specjalnego modlitewnika Bractwa św. Barbary, wraz z uwspółcześnioną wersją zapisu i komentarzami.

Ponadto będzie okazja do posłuchania wspomnień o śp. ks. prof. Janie Góreckim, zwiedzenia kaplicy św. Barbary czy wysłuchania koncertu organowego.

Rozpoczęcie o 10.00 przy Dzwonnicy Gwarków obok kościoła, której dzwon zabrzmi z tej okazji. Pełny program i szczegóły znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama