107,6 FM

Ukrainka tegorocznym Cudzoziemskim Mistrzem Języka Polskiego

Dyktando najlepiej napisała Khrystyna Harvat z miasta Stryj na Ukrainie.

Tegoroczne dyktando pisało 220 obcokrajowców,  tekst sprawdzianu nawiązywał do 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu.

„Kiedy wieczorem spoglądamy na rozgwieżdżone niebo z sierpem księżyca, trudno wręcz przypuszczać, że można po nim chodzić” – to fragment dyktanda, z jakim zmierzyli się obcokrajowcy walczący o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego. Klasówkę pisali uczestnicy letniej szkoły języka, kultury i literatury polskiej w Cieszynie.

Laureatka - Khrystyna Harvat z Ukrainy - powiedziała Radiu eM, że najwięcej kłopotów sprawiły jej wyrazy... obcojęzyczne:

Więcej:
w relacji Radia eM (107,6 FM)

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama