107,6 FM

"Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski"

Musimy bronić rodziny, jej właśnie broni ks. abp Marek Jędraszewski; jestem mu za to wdzięczny - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym w Stalowej Woli (Podkarpackie).

"Są dzisiaj w naszym kraju tacy, którzy chcą się wedrzeć do naszych rodzin, do naszych szkół, do naszego życia, którzy chcą odebrać nam naszą kulturę, naszą wolność" - ocenił Kaczyński. Wyjaśnił, że chodzi mu o tych, którzy "atakują nasze świętości, atakują Kościół" i chcą, aby to, co dla Polaków jest normalnością, zostało podważone".

"Żeby zwykłe pójście w niedzielę do kościoła było problem. Bo może się zdarzy awantura, bo może będzie kolejny atak. (...) To trzeba odeprzeć" - oświadczył prezes PiS.

Dodał, że on sam, ale też wielu innych zebranych w Stalowej Woli, jest wdzięcznych abp. Markowi Jędraszewskiemu "za to, że w słowach zdecydowanych, jednoznacznych, ujął ten problem". "To jest dzisiaj wielki problem dla Polski" - ocenił.

Kaczyński mówił też, że trzeba żyć "w wolności" i " nie podlegać temu wszystkiemu, co dzieje się zachód od naszych granic, gdzie wolność jest likwidowana, gdzie ludzie są już karani nie tylko przez tzw. hejt, ale też są karani poprzez represje administracyjne, czy sądowe, za to, że mówią, to co myślą". "Żeby to nie przyszło do naszego kraju, Polska musi być wyspą wolności, naszej wolności, polskiej wolności. A polska wolność, to jest właśnie to prawo do tego, aby nasze świętości były szanowane, byśmy mogli żyć, tak jak chcemy" - powiedział prezes PiS.

"W centrum tego wszystkiego jest rodzina. I tej rodziny, normalnej, polskiej rodziny (...) musimy bronić. Jej właśnie broni ks. arcybiskup (Marek Jędraszewski - PAP). Chce powiedzieć: +jesteśmy tobie ekscelencjo, najdostojniejszy arcybiskupie, głęboko wdzięczni, z serca wdzięczni+. I ja osobiście to mówię, bo jestem wdzięczny" - podkreślił Kaczyński.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  18.08.2019 18:18
  Czy przez normalną, polską rodzinę rozumie się tutaj rodzinę opartą o małżeństwo "zawarte w kościele", dozgonne w której dopiero śmierć rozłączy małżonków?
  Czy mowa o rodzinie, w której dzieci mają tą samą matkę i tego samego ojca?

  No i skoro mowa o rodzinie, to jak obrońcy polskiej rodziny zapatrują się na rozwody, kolejne małżeństwa?
  doceń 13
 • velario-new
  18.08.2019 19:12
  "Polska wolność", o której mówi pan poseł J. Kaczyński, ma się tak do zwykłej, prawdziwej wolności, jak krzesło elektryczne do zwykłego, prawdziwego krzesła.
  doceń 14
 • Erich
  18.08.2019 21:04
  Mam wrażenie, że politycy żyją w jakimś matrixie, oto przykład:
  "Żeby zwykłe pójście w niedzielę do kościoła było problem. Bo może się zdarzy awantura, bo może będzie kolejny atak. (...) To trzeba odeprzeć" - ale tak jest w Polsce, czy dopiero ma być w Polsce? Bo póki co nas - idących do kościoła, nikt nie atakuje, nie zauważyłem żadnych blokad, opluwania, bicia, wykrzykiwania pod naszym adresem "wyp...", a chodzę do kościoła regularnie. Za to widziałem, jak wygląda w praktyce "odpieranie" osób LGBT i mało mi to przypominało to, czego przez lata uczono mnie w KK.
  Co ciekawe, nie widuję też podczas mszy narodowców, którzy zwykle sieją przemoc na ulicach - mam wrażenie, że głos "walki z LGBT" leci od biskupów ponad głowami ludzi w kościele i trafia do głów tych, którzy na co dzień z KK nie mają wiele wspólnego. Smutne.
  Walka z LGBT trwa, tymczasem frekwencja na lekcjach religii w szkole spada...
  I jeszcze kwestia WOLNOŚCI - a dlaczego akurat o tym, co Polacy rozumieją jako wolność, ma decydować jedna partia i jej zwolennicy? Ja też jestem Polakiem, mam nieco inne rozumienie wolności, niż prezes Kaczyński. A może już nie jestem w związku z tym Polakiem?
  W każdym razie - mam uczulenie na tych, którzy uzurpatorsko wypowiadają się w moim imieniu...
  doceń 17
 • kolo
  18.08.2019 21:42
  Dobrze prawi. A najlepiej o tym świadczy hejt dyżurnych zwolenników opozycji liberalno-lewicowej (także widoczny na tym forum w wypowiedziach powyżej).
  Trzymam także kciuki aby udało się w październiku zdobyć większość konstytucyjną i jeszcze lepiej zabezpieczyć prawa rodziny w konsytuacji.
  doceń 12
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama