107,6 FM

Można przestrzegać praktyk, a trwać w zagrożeniu duchowym

Lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. Mt 23,23

 Mt 23, 23-26

Jezus przemówił tymi słowami:
«Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie zaniedbywać. Ślepi przewodnicy, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze obłudnicy, bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta».

Lecz zaniedbaliście to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. Mt 23,23

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Magdalena Jóźwik
Gość Niedzielny

Gdybyś miał dziś opowiedzieć komuś o tym, czym jest chrześcijaństwo, to co byś powiedział? Albo gdyby ktoś zapytał cię, co to znaczy być chrześcijaninem, jak trzeba postępować, to jaką dałbyś odpowiedź? W dzisiejszej Ewangelii dochodzi do ostrej konfrontacji pomiędzy tym, jaką wizję relacji z Bogiem ma Jezus, a jaką uczeni w Piśmie i faryzeusze. Zupełnie co innego jest dla Jezusa poważnym zagrożeniem duchowym, aż tak groźnym, że nie waha się mówić: „biada”. Można przestrzegać wielu praktyk religijnych, mieć ulubione modlitwy i postanowienia, a być w poważnym zagrożeniu duchowym. Jeśli brakuje nam sprawiedliwości, miłosierdzia i wiary, to może mamy inną wizję chrześcijaństwa niż Jezus?

 


Książka w promocyjnej cenie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.