107,6 FM

Śląskie: trwa przyjmowanie wniosków o 300+, czyli wyprawkę szkolną Dobry Start. Rodzice mają czas do końca listopada

Do końca listopada można składać wnioski o świadczenie z programu Dobry Start. Rodzicom przysługuje 300 złotych wyprawki szkolnej. Według specjalistów - polska rodzina na wyprawkę szkolną wyda w tym roku około 1700 złotych.

Marcin Chroszcz z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach mówi, że składanie wniosków o świadczenie z programu Dobry Start przebiega sprawnie, a większość z nich została złożona przez internet:

Do tej pory rodzice, w województwie śląskim, złożyli zatem ponad 250 tysięcy takich wniosków drogą elektroniczną i zaledwie 33 wnioski drogą tradycyjną.

Rodziców w Katowicach pytaliśmy jak duże wydatki wiążą się ze szkolnymi zakupami?

Jeżeli wniosek zostanie złożony do końca sierpnia, do końca września otrzymamy pieniądze. W przeciwnym wypadku wniosek zostanie rozpatrzony do dwóch miesięcy od jego złożenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama