107,6 FM

Żałoba w Zakopanem

W związku z tragiczną sytuacją w Tatrach odwołano wydarzenia kulturalne, a o 19.00 w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odbędzie się Msza św. w intencji ofiar burzy.

Burmistrz Miasta Zakopane poinformował, że w związku z tragiczną sytuacją w Tatrach, gdzie w wyniku porażenia piorunem zginęło kilku turystów, a wiele osób zostało poszkodowanych, odwołane zostają wszystkie dzisiejsze wydarzenia organizowane w ramach 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Decyzję władz miasta przekazano w mediach społecznościowych.

Zamiast zaplanowanego bicia rekordu w tańcu zbójnickim odbyła się jedynie zbiórka na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Natomiast organizatorzy festiwalu, wspólnie z publicznością, która przybędzie na Galę Jubileuszową 100-lecia Związku Podhalan, uczczą pamięć tragicznie zmarłych oraz odmówią modlitwę za wszystkich poszkodowanych. Gala, a także wieczorna zabawa taneczna, są odwołane.

O godz. 19 w sanktuarium narodowym Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odprawiona zostanie Msza św. w intencji ofiar i o zdrowie dla poszkodowanych. Po Mszy św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w tych samych intencjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama