107,6 FM

Biskup promuje powołania… skacząc ze spadochronem

Francuski biskup Xavier Malle w niecodzienny sposób zamierza promować powołania. Uczyni to skacząc ze spadochronem z wysokości 4 tys. metrów. Będzie to pierwszy skok w jego 53-letnim życiu. Stawiając czoło tej przygodzie, jak mówi, pragnie zachęcić młodych do rozpoczęcia niepowtarzalnej przygody, którą jest powołanie.

Skok w tandemie ze spadochronem jest prezentem, jaki bp Malle otrzymał od wiernych w czasie wizytacji jednej z parafii i postanowił wykorzystać go do ewangelizacji. Skakać będzie na lotnisku aeroklubu Gap-Tallard. Nie będzie jednak pierwszym francuskim biskupem, który wybrał ten ekstremalny sport jako metodę duszpasterską. W 1997 r. w tym samym aeroklubie skakał już bp Georges Lagrange, zachęcając w ten sposób młodych do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Paryżu. „Skok ze spadochronem jest skokiem w nieznane, skokiem zaufania. To jak rozpoczęcie narzeczeństwa czy przekroczenie bramy seminarium” – mówi bp Malle. Stąd właśnie tytuł całej podniebnej inicjatywy: „Jezu ufam Tobie”.

Powołaniowy skok ze spadochronem miał się odbyć dzisiaj, ale nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne. Został przełożony na kolejny dzień.
 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama