107,6 FM

Kard. Müller: Ruchowi LGBT nie chodzi o godność

W skali światowej propaganda tej fałszywej ideologii przybrała teraz na sile – powiedział kard. Gerhard Müller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary w latach 2012-2017.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem” kard. Müller odniósł się do sprawy arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. W jednej z homilii krakowski hierarcha nazwał ideologię LGBT „tęczową zarazą”. Aktywiści gejowscy zażądali jego dymisji.

– Osoby LGBT nie mają argumentów i dlatego reagują w ten sposób – komentował były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. – Żądanie ustąpienia arcybiskupa jest niesłychanym atakiem na wolność religii, gdyż biskup jest ustanowiony przez Chrystusa i nikt nie może go zdjąć z urzędu czy zmusić do ustąpienia. Stoję w stu procentach po stronie ks. abp. Marka Jędraszewskiego, cały Kościół stoi po jego stronie. Kościół katolicki jest jedyną wspólnotą wierzących, która uznaje w pełni godność każdego człowieka, niezależnie od jego osobistej sytuacji. Natomiast ruchowi LGBT nie chodzi o godność tych osób, ale o instrumentalizację ich do celów ideologii wrogiej człowiekowi. Przecież w czasach narodowego socjalizmu w Niemczech czy komunizmu wrogie Kościołowi nagonki kosztowały życie wielu księży, a wielu świeckich trafiało do więzień. Dlatego nie potrzebujemy pouczeń, czym jest godność człowieka, wolność, demokracja. Na tym polu Kościół katolicki, także w Polsce, odniósł największe zasługi na przestrzeni historii, które są wzorem dla całej ludzkości – podkreślił kardynał. Dodał, że środowiska lewicowe zaprzeczają, iż istnieje ideologia LGBT.

– Również komuniści twierdzili, że komunizm nie jest ideologią, że opiera się na nauce – zauważył. – Wiemy z nauk empirycznych i z Objawienia, że człowiek istnieje jako mężczyzna i kobieta. To jest prawda, którą podważa ideologia LGBT. Gdy są mężczyźni i kobiety, są również narody, także naród polski, z własną tożsamością, językiem, kulturą, historią. To nie LGBT stworzyło Polskę i nie LGBT może sprawić, że ona będzie nadal trwać. LGBT nie może również ocalić ludzkości! Dlatego że ta ideologia jest atakiem na rodzinę, społeczeństwo i państwo. W skali światowej propaganda tej fałszywej ideologii przybrała teraz na sile. Ale w latach 20. ubiegłego wieku myślano, że to komunizm zadomowi się na dobre na całym świecie. Potem, że w Europie zadomowi się faszyzm. Tymczasem prawdziwe zwycięstwo to nie kwestia głośnego krzyku propagandzistów, tylko kwestia prawdy. Dlatego że realną i prawdziwą postawą dla wszystkich jest troska o dobrą przyszłość człowieka, rodziny, narodu, ludzkości. Tego nie zapewni ruch LGBT – podsumował hierarcha.

(naszdziennik.pl)
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  27.08.2019 18:43
  "Połajanki", jak to nazywasz, to jedno, wyraźna nauka Kościoła o dobru i złu - drugie. Pomijanie prawdy ze współczucia to fałszywe miłosierdzie.
 • wujek_Olek
  27.08.2019 20:16
  DREM00R jest prawdziwym, oczytanym nawet, mistrzem mikroskopijnej perspektywy (trąba słonia sama dla siebie, jego ogon nie interesuje, wręcz przeszkadza w wybiórczości), unika tej makroskopijnej, bo dopiero tu ujawnia sie upadek cywilizacyjny - prawdziwym aktywistą POstępu i .Nowoczesności, znaczy rewolucji nihilizmu, częścią tej siły, która niby pragnąc tylko dobra zawsze czyni zło, inaczej jak Mefistofeles.
 • Anonim (konto usunięte)
  27.08.2019 20:25
  To jeszcze raz krótko. Zgadzam się z wieloma Twoimi uwagami. Niestety, ignorujesz, lekceważysz czy niedoceniasz wielu ważnych w tej sprawie, zresztą komplementarnych często z tum, co piszesz. Głos Kościoła jest istotny, również na płaszczyźnie wypowiedzi Papieża czy ważnych hierarchów. Na ile kultura jest obca chrześcijaństwu, wroga mu, post chrześcijańska, na tyle potrzebne jest zarysowanie podstawowego przesłania Ewangelii oraz tego z wiedzy naturalnej, co jest szczególnie ważne lub szczególnie odrzucane. Jednocześnie głoszenie Ewangelii to pokazywanie Boga, dróg do Boga, przeszkód w jego Poznaniu
  doceń 1
 • Anonim (konto usunięte)
  27.08.2019 20:34
  Tutaj wchodzi kwestia osobistej świętości czy przynajmniej osobistego zaangażowania w relację z Bogiem. Przykłady osób homoseksualnych potrafiących pójść pod prąd, czyli wiszące tego sens i mające do tego siłę, podobnie jak inni powstający z nałogów czy "codziennych" niewierności chrześcijanie to konieczna cześć ewangelizacji. Pokazuje to wymiary łaski, o której się zapomina, bo często wiara jest tylko swiatopoglądem, obyczajem, akademicką filozofią Przepraszam za dodadność, ale duchowy pół-trup, który niewiele wie (" praktycznie" ) o łasce, o jej mocy, o wspaniałości Chwały, o doświadczeniu upadku i odkupienia, nigdy nie pomoże w odkryciu Boga, w nawroceniu. Piszę to z perspektywy podkreślanej przez chrześcijański Wschód, któremu obce jest odbijanie się od ściany di ściany, czyli od jurydyzmu i kazuistyki do promiskuityzmu u relatywizmu, i z powrotem. Na razie tyle, muszę się położyć.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama