107,6 FM

Śląski NFZ otrzyma pieniądze na leczenie onkologiczne i opiekę hospicyjną

Ponad 16 milionów złotych na leczenie onkologiczne trafi do województwa śląskiego. Dzięki temu zwiększy się liczba placówek świadcząca chirurgię onkologiczną. Pieniądze z budżetu państwa znajdą się też na opiekę hospicyjną.

Chirurgia onkologiczna ma być dostępna w czterech dodatkowych szpitalach na terenie województwa. Śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymał na to środki z budżetu państwa - ponad 16 milionów złotych. W tej chwili w tej dziedzinie w regionie działają Instytut Onkologii w Gliwicach, Bielskie Centrum Onkologii i Szpital Wojewódzki w Częstochowie. Teraz będzie tych placówek więcej.

- Najpóźniej w przyszłym tygodniu rozpiszemy konkursy, potem wybierzemy wykonawców  - mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek:

Dla pacjentów dobra informacja jest taka, że dostępność świadczeń ma się zwiększyć o ponad 100%. O czym mówi dyrektor Śląskiego NFZ w Katowicach Piotr Nowak:

Zwiększy się też dostępności opieki hospicyjnej. Tutaj też znalazły się pieniądze na 16 nowych umów:

dodawała radna sejmiku województwa śląskiego Ewa Gawęda. Umowy mają być gotowe od listopada. Dodatkowe świadczenia dla pacjentów - będą zatem dostępne jeszcze w tym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama