107,6 FM

Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski został wybrany gospodarzem Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata Sztafet. Odbędą się w 2021 roku.

Decyzję w tej sprawie podjęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. Została ogłoszona 28 sierpnia.

Piąta edycja odbywających się co dwa lata zawodów po raz pierwszy zostanie zorganizowana w Europie. Wcześniej najlepszych lekkoatletów świata gościło trzykrotnie Nassau na Bahamach, a w tym roku – Jokohama, która była kontrkandydatem dla chorzowskiego obiektu.

Mistrzostwa Świata Sztafet to zawody organizowane pod egidą IAAF - Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych, a ich pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku. Podczas tegorocznych zawodów w Jokohamie zawodnicy rywalizowali w biegach sztafetowych na tradycyjnych dystansach 4 × 100 i 4 × 400 metrów, a także w biegach na 4 × 200 metrów, 4 × 110 metrów przez płotki i 2x2x400 metrów.

Podczas tegorocznej edycji mistrzostw polska sztafeta kobiet 4x400 m zdobyła złoty medal. Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska i Justyna Święty-Ersetic będą więc bronić złotego medalu podczas imprezy na Stadionie Śląskim.

Mistrzostwa odbędą się 1 i 2 maja 2021 roku.

- Nieoficjalne mistrzostwa świata w sztafetach to kolejne wielkie wydarzenie sportowe, które zagości na Stadionie Śląskim. Najlepsi lekkoatleci staną do rywalizacji na pięknym funkcjonalnym obiekcie. Jestem przekonany, że czekają nas emocjonujące zawody na najwyższym poziomie. Z całą pewnością to wydarzenie będzie również doskonałą okazją do promocji regionu - skomentował minister sportu Witold Bańka.

- Stadion Śląski udowadnia, że jest najlepszym obiektem lekkoatletycznym w Polsce. Dysponujemy najlepszą infrastrukturą, a tysiące kibiców dopingujących gwiazdy światowej lekkoatletyki tworzą wyjątkowy klimat. Mistrzostwa świata sztafet będą znakomitą okazją, by zobaczyć najlepszych biegaczy na żywo, ale także zaszczepić wśród najmłodszych sportową pasję. W tym wspierają nas sportowe ambasadorki Stadionu Śląskiego: Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda. Będzie to również doskonała okazja do promocji województwa śląskiego, jako regionu który warto odwiedzić - mówił marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama