107,6 FM

Katowice. Taniec dronów na niebie i dyskusja o lokalnym systemie kontroli ruchu dronowego

Na terenie Metropolii testowany będzie lokalny system kontroli ruchu dronowego - zapowiedział w Katowicach przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii Kazimierz Karolczak.

Rój dronów zatańczył nad Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na niebie można było podziwiać maszerującego człowieka:

 

To element konferencji branżowej pt. "Drony - prawo, technologia, usługi". Eksperci dyskutowali o możliwościach, jakie dają samoloty bezzałogowe, ale też i o zagrożeniach, jakie płyną z wykorzystania tej technologii. Podczas briefingu Mikołaj Wild, Sekretarz Stanu w  Ministerstwie Infrastruktury mówił o tym, że Śląsk jest idealnym miejscem do testowania dronów:

 

Prelegenci podczas konferencji omówili też o barierach legislacyjnych, które wciąż stoją na drodze do rozwoju branży dronowej, ale także o nadchodzących zmianach prawnych w tym zakresie. A jak wyglądał "rój dronów" na katowickim niebie - mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie facebookowej.

Przewodniczący GZM Kazimierz Karolczak w przemyśle statków bezzałogowych pokłada wielką nadzieję:

 

I to już się dzieje. Technologia dronów rozwija się bardzo szybko, a Politechnika Śląska ma w tym swój czynny udział. Na uczelni można odbyć także szkolenia z pilotażu statków bezzałogowych.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama