107,6 FM

NINIWA Team zdobyła już całą Europę!

NINIWA Team, grupa rowerowa z Oblackiego Duszpasterstwa Młodzieży, dotarła do Danii - ostatniego kraju Europy, w którym jeszcze nie byli.

NINIWA Team podróżuje co roku od 13 lat. Skład grupy zmienia się. Niezmienny pozostaje styl jazdy - minimum 150 km dziennie, bez auta technicznego, bez planowania noclegów... tylko na wiarę.

Przez ponad dekadę rowerzyści zajechali do 56 krajów, w większości europejskich, ale również azjatyckich i w jednego afrykańskiego. W sumie we wszystkich wyprawach wzięło udział 201 uczestników. Tylko lider o. Tomasz Maniura OMI oraz jego zastępca Sławomir Kunicki byli we wszystkich krajach.

Po dojechaniu do Danii w piątek stało się faktem, że grupa odwiedziła wszystkie kraje Europy kontynentalnej. Jest to o tyle wymowne, że trwająca, 13. wyprawa rowerowa NINIWA Team odbywa się w intencji Europy. W jedności z NINIWA Team, w ramach akcji Together, w tym roku podróżowało 15 ekip.

- Jesteśmy w Danii, ostatnim kraju Europy, w którym nie byliśmy. Czy ma to dla mnie znaczenie? Nie - wiem, że chodzi o drogę - podkreśla o. Tomasz Maniura.

Wyprawa zakończy się w sobotę 7 września w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. O 16.00 zostanie tam odprawiona Msza Święta, na którą rowerzyści przyjadą prosto z trasy.

A zebrane wspomnienia i refleksje po każdej z poprzednich wypraw można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama