107,6 FM

Katowice. Oazowicze w Katedrze, czyli powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Są nowi moderatorzy

Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie odbył się w Katowicach. Do Katedry Chrystusa Króla przyjechało kilkaset osób. Wzięli udział w Mszy Świętej, której przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Młodzi powtarzają, że Oaza i takie spotkania jak to niedzielne, są dla nich budujące:

Katowice. Oazowicze w Katedrze, czyli powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Są nowi moderatorzy   - Ruch Światło-Życie to dla nas wspólnota budująca - mówią młodzi Mateusz Kornas / Radio eM

W tegorocznych rekolekcja oazowych - organizowanych przez naszą Archidiecezję - wzięło udział ok. 4500 uczestników. Spotkanie w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla to dla oazowiczów okazja do modlitwy, ale i ponownego spotkania się ze znajomymi:

W homilii abp Wiktor Skworc mówił o budowaniu pokoju, jako jednym z zadań Ruchu Światło-Życie. Zwracał się z prośbami do młodych:

Dodajmy, że podczas uroczystej Eucharystii w katowickiej katedrze śpiewał chór złożony z oazowiczów.

Słuchaj więcej: Powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

Jak co roku - nastąpiły też zmiany moderatorów poszczególnych rejonów Ruchu Światło-Życie. Dekrety nowym moderatorom wręczył abp Wiktor Skworc. I tak nowymi moderatorami w konkretnych rejonach zostali:

  • Ks. Łukasz Cnota (Mikołów)
  • Ks. Dawid Dyrcz (Żory)
  • Ks. Mateusz Iwanecki (Katowice-Załęże)
  • Ks. Bogusław Noworyta (Tychy-Nowe)
  • Ks. Paweł Olszewski (Katowice-Panewniki)
  • Ks. Michał Przybylski (Niedobczyce)
  • Ks. Jakub Szymon (Bieruń-Lędziny)
  • Ks. Paweł Ścibor (Jastrzębie)
  • Ks. Łukasz Rączka (Wodzisław)
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama