107,6 FM

Niszczymy coś, co trudno odzyskać

Śledzili Go, żeby znaleźć powód do oskarżenia. Łk 6,7

Łk 6, 6-11

W szabat Jezus wszedł do synagogi i nauczał. A był tam człowiek, który miał uschłą prawą rękę. Uczeni zaś w Piśmie i faryzeusze śledzili Go, czy w szabat uzdrawia, żeby znaleźć powód do oskarżenia Go.

On wszakże znał ich myśli i rzekł do człowieka, który miał uschłą rękę: «Podnieś się i stań na środku!» Podniósł się i stanął. Wtedy Jezus rzekł do nich: «Pytam was: Czy wolno w szabat czynić coś dobrego, czy coś złego, życie ocalić czy zniszczyć?» I spojrzawszy dokoła po wszystkich, rzekł do niego: «Wyciągnij rękę!» Uczynił to, i jego ręka stała się znów zdrowa.

Oni zaś wpadli w szał i naradzali się między sobą, jak mają postąpić wobec Jezusa.

Śledzili Go, żeby znaleźć powód do oskarżenia. Łk 6,7

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Oskarżając i krytykując dziecko, obniżamy jego poczucie wartości. Niszczymy coś, co trudno później odzyskać, czasami nawet jest to niemożliwe. To o odbiorcy. A co z nadawcą krytyki? Widzę to tak: człowiek szukający okazji do ciągłego oskarżania innych tworzy nad sobą ciemną chmurę, z której pada lodowaty deszcz. Sam czuje się z tym bardzo źle, a inni też nie chcą się do niego zbliżać, bo będzie im niemiło. Permanentnie oskarżając, człowiek ten niszczy siebie i tych, których oskarża. Pomińmy kwestię dotyczącą tego, skąd bierze się taka chęć u nas, a zastanówmy się nad tym, ile wszyscy by zyskali, gdyby było więcej serdeczności i empatii. Nasza gotowość do ataku może mocno zaszkodzić naszym relacjom z drugim człowiekiem i z Tym, który ma nam najwięcej do przekazania. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • jazmig
    09.09.2019 14:45
    Nie ma żadnego związku dzisiejsza ewangelia z konkluzjami tu przedstawionymi, a same konkluzje są błędne. Jeżeli dziecko źle postępuje, należy je skrytykować, w przeciwnym przypadku uzna ono, że postępuje słusznie. Należy wszelako również chwalić dziecko wtedy, gdy zrobi coś dobrze.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.