107,6 FM

Katowice. Biblioteka Śląska włączyła się w III Ogólnopolską zbiórkę używanych okularów

Ogólnopolska zbiórka używanych okularów to akcja powstała z inicjatywy fundacji Okuliści dla Afryki. W trakcie poprzednich edycji udało się zebrać ponad 35 tysięcy okularów i przekazać je potrzebującym w Afryce.

Zbiórka “Okulary dla Afryki” w Bibliotece Śląskiej będzie trwać do 22 września 2019 r. włącznie. Okulary można składać w godzinach otwarcia biblioteki w Strefie Otwartej. Po zamknięciu przekazać ochronie przy wejściu administracyjnym (od strony ul. Damrota).

W czasie akcji gromadzone są okulary przeciwsłoneczne oraz okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych. Zbiórka dotyczy tylko tych o wartościach plusowych i minusowych. Okulary progresywne, dwuogniskowe lub korygujące astygmatyzm nie będą przyjmowane. Organizatorzy proszą o przekazywanie okularów w dobrym stanie, najlepiej opisanych – zapisana na karteczce moc oka prawego i lewego.

Więcej informacji na temat zbiórki można znaleźć na stronie: http://okuliscidlaafryki.pl/.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama