107,6 FM

Sosnowiec. Nowy stadion za trzy lata. Tu mecze będzie rozgrywało Zagłębie

Najpóźniej za trzy lata gotowy ma być nowy stadion w Sosnowcu. Choć obiekt jest pożądany w mieście, kontrowersje wzbudza jego lokalizacja. Nie będzie to miejsce starego stadionu, ale kompleks sportowy na Górce Środulskiej.

Nowy stadion w Sosnowcu ma być gotowy najpóźniej w trzy lata. Właśnie ruszyła jego budowa. Obiekt ma pomieścić od 12 do 15 tys. kibiców. Odbywać się tu będą nie tylko imprezy sportowe, ale i kulturalne. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, na razie nie powstaną obiekty towarzyszące. Mówi Rafał Łysy rzecznik prasowy sosnowieckiego urzędu miasta:

Koszt budowy nowoczesnego obiektu sportowego na Górce Środulskiej w Sosnowcu to 148 mln zł brutto.

Stadion piłkarski to tylko jedna z trzech części Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Cały kompleks będzie się składał z kilku obiektów: stadionu piłkarskiego, stadionu zimowego oraz hali sportowej. Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze przetarg na wykonawców dwóch pozostałych inwestycji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama