107,6 FM

Poznaj tajniki chorału gregoriańskiego

Karmelitański Ośrodek Liturgii i Modlitwy zaprasza na Kurs Śpiewu Gregoriańskiego według metody Solesmes. Zapisy przyjmowane są do 15 września.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu, w sobotę od 9.00 do 15.00, przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu, począwszy od października.

W programie zajęć grupy I (poziom podstawowy,dla osób rozpoczynających naukę chorału): notacja watykańska, interpretacja neum, podstawowe zagadnienia związane z rytmem, śpiew wybranych kyriale i  antyfon gregoriańskich, elementy psalmodii.

W programie zajęć grupy II (poziom średniozaawansowany, dla osób kontynuujących kurs): neumy złożone, rytm, elementy modalności, śpiew  kyriale, antyfon i wybranych propriów mszalnych, psalmodia w wybranych tonach.

Ponadto wszystkie grupy będą miały zajęcia z emisji głosu, solfeż na tonach gregoriańskich oraz wykłady  z liturgiki. Uczestnicy będą spotykać się na wykładach, warsztatach oraz liturgii, podczas której zabrzmi śpiew gregoriański.

Duchową patronką warsztatów jest św. Elżbieta od Trójcy Świętej

Szczegóły: http://szkolachoralu.pl/kurs-wroclaw/; karmel@szkolachoralu.pl

Organizatorzy: Karmelitański Ośrodek Liturgii i Modlitwy, Parafia Opieki św. Józefa, Szkoła św. Benedykta

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama