107,6 FM

Masoneria w sposób nieunikniony prowadzi do apostazji

Przystąpienie do wolnomularstwa w sposób nieunikniony prowadzi do apostazji, nawet jeśli ktoś ma głębokie doświadczenie wiary czy jest praktykującym chrześcijaninem – ostrzega w wywiadzie dla tygodnika "Famille" Chrétienne Serge Abad-Gallardo. On sam był masonem przez 24 lata. Po swym nawróceniu postanowił ujawnić związane z tym zagrożenia.

Do masonerii przystąpił w wieku 34 lat. Kierował się względami duchowymi. Jego zdaniem taka też jest motywacja 30–40 proc. nowych adeptów masonerii. Pociąga ich ezoteryczny charakter tego stowarzyszenia, jego świadomie utrzymywana tajność, poczucie kosmicznej mocy, swoista forma panteizmu, no i ciekawość. „Dają wam do zrozumienia, że poznacie rzeczy tajne, zakryte dla ogółu” – wspomina Abad-Gallardo. Mówiąc o duchowym aspekcie masonerii, przyznał on, że poznał w niej wielu ludzi, którzy szczerze szukali, ale szukali w próżni.

Niektórzy, od 10 do 20 proc., wstępują do masonerii dla kariery, bo gromadzi ona, w zależności od loży, ludzi polityki lub biznesu. Jeszcze inni, 30–40 proc., to zacięci rewolucjoniści. Abad-Gallardo przyznaje jednak, że przez 24 lata nie spotkał w masonerii ludzi głęboko wierzących, bo nawet jeśli ktoś przystępuje do masonerii jako katolik, to z czasem oddala się od Kościoła, dochodzi do apostazji. „Masoneria to ruch ezoteryczny, którego celem jest unicestwienie wiary i moralności chrześcijańskiej. Istotą wolnomularstwa jest gnostycyzm i ezoteryczność” – dodaje Abad-Gallardo, były mason.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • saherb
  11.09.2019 08:09
  Były premier ś. p. Jan Olszewski też był masonem, a chowano go z katolickimi honorami...
  doceń 7
 • Drem00r
  11.09.2019 10:51
  Historia obfituje w wybitne postacie, które należały do masonerii, a jednocześnie były gorliwymi chrześcijanami.

  Dostrzeganie w masonerii zagrożenia przez Kościół wynikało z zaangażowania ruchu w niepodległość Włoch. Nie o dusze ludzkie chodziło, tylko o wpływy polityczne.
  doceń 15
 • Kopyrda
  11.09.2019 22:58
  Masoneria zapisala pieknakarte w historii Polski. Masoni byli autorami Konstytucji 3-go Maja. Masonami byli Jozef Wybicki i Jan Henryk Dabrowski. Masonem byl Walerian Lukasinski. Wsrod tworcow KOR-u byli Masoni.
  doceń 15
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama