107,6 FM

Biskupi: Stajemy przed wielką szansą

Stajemy przed wielkim wydarzeniem, ale i szansą. Szansą, aby pełniej włączyć się w dzieło misyjne, a tym samym pogłębić naszą wiarę - napisali polscy biskupi w liście pasterskim przed Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, który został wyznaczony przez papieża Franciszka na październik tego roku.

Będzie on przeżywany w Kościele na całym świecie pod hasłem: "Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie". List ten ma zostać odczytany we wszystkich kościołach 22 września.

W liście udostępnionym PAP w środę przez biuro prasowe KEP, biskupi przypominają słowa papieża Franciszka o tym, aby być we wszystkich regionach ziemi w "permanentnym stanie misji". "Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odnowił misyjną żarliwość wszystkich wiernych. Mają temu służyć refleksja nad kluczowym miejscem misji ad gentes w życiu Kościoła, modlitwa za misje oraz umiejscowienie misji w sercu wszystkich inicjatyw diecezjalnych, zakonnych i podejmowanych w ruchach i stowarzyszeniach katolickich" - czytamy w liście.

"Pragnienie misyjne" papieża może być realizowane - jak napisali biskupi - na wskazanych przez niego płaszczyznach. Są nimi: "odnowienie osobistej więzi z Chrystusem żyjącym w Kościele", "inspirowanie się świadectwem świętych misjonarzy, męczenników i świadków wiary", a także "okazywanie miłosierdzia dla misji przez finansowe wspieranie młodych Kościołów na terytoriach misyjnych".

Biskupi wskazali na zadanie, jakie papież Franciszek kieruje do każdego i każdej z nas, "aby leżało nam naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie naszych wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne". Przypomnieli też słowa św. Jana Pawła II z encykliki Redemptoris missio o tym, że misje "odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie".

Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego biskupi zachęcają do zaangażowania się w inicjatywy misyjne w swoich środowiskach. "Misje to pasja - miłość, którą czujemy do Chrystusa, i wynikające z niej działania na rzecz dobra innych. Włączmy się zatem we wszelkie misyjne inicjatywy diecezjalne, zakonne i parafialne podejmowane w październiku. Wspierajmy dzieło misyjne codzienną modlitwą różańcową i Komunią Świętą. Weźmy udział w trosce Ojca Świętego przez hojne wsparcie finansowe jego misyjnych planów. Organizujmy spotkania z misjonarzami, wystawy, misyjne konferencje i katechezy. Niech nasze rodziny, a przez nie cały Kościół w Polsce radośnie i owocnie przeżyje Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny!" - napisali w liście biskupi.

« 1 2 »
  • Anonim (konto usunięte)
    11.09.2019 08:28
    Polska jest już krajem wymagającym misji. Nasz zalękniony, podobno prześladowany Kościół wymaga świeżego powiewu wiary, nadziei i miłości do bliźniego. W dodatku pilną potrzebę jest odłączenie Kościoła w Polsce od polityki, wyborów, wieców.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama