107,6 FM

Onet: Fundacja "Nie lękajcie się" przestaje istnieć

Władze "Nie lękajcie się" utrzymują, że w ciągu kilku miesięcy fundacja przestanie istnieć. Jest to efekt afery związanej z działaniami jej byłego szefa Marka Lisińskiego - informuje Onet.

Fundacja deklarowała, że jej celem jest pomoc ofiarom księży pedofilów. Tymczasem w mediach pojawiły się informacje, że ówczesny prezes fundacji Marek Lisiński miał wyłudzić znaczną sumę od jednej z podopiecznych fundacji. W publikacji "Rzeczpospolitej" kwestionowano także, czy były prezes naprawdę był molestowany. Lisiński podał się do dymisji.

W fundacji zarządzono audyt. Wykazał on, że błędnie księgowano wydatki, ale pieniądze nie zostały przywłaszczone. Wątpliwości wzbudziły jednak wydatki na paliwo do samochodu Lisińskiego i brak faktur. "Postępowanie wyjaśniające odnośnie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przez Marka Lisińskiego przestępstwa na szkodę podopiecznej Fundacji jest w toku" - głosi komunikat fundacji. 

Według Onetu, do formalnego rozwiązania fundacja ma w ograniczonym zakresie świadczyć usługi z zakresu bezpłatnej pomocy prawnej.

« 1 »
  • jurek
    11.09.2019 12:23
    To bardzo smutne, że Pan Lisiński postapił tak niegodnie. Ale mam nadzieję, że jednak ofiarom pedofilii ktoś będzie pomagał - bo jak widać znikąd liczyc na pomoc nie mogą (zarówno KK jak i organy Państwa w tej sprawie się zupełnie odcięły)
    doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama