107,6 FM

27 lat, 7 miesięcy i 6 dni - tyle przeciętny Polak mieszka w swoim domu rodzinnym

Są najnowsze dane Europejskiego Urzędu Statystycznego. Wynika z nich, że przeciętny Polak spędza w domu rodzinnym 27 lat, 7 miesięcy i 6 dni. To o prawie dwa lata dłużej niż statystyczny Europejczyk i 9 lat niż Szwed.

 - Z danych Europejskiego Urzędu Statystycznego wynika, że Polacy mieszkają z rodzicami średnio o 2 lata dłużej niż wynosi przeciętna europejska - wskazuje Bartosz Turek, główny analityk HRE Investments:

Najszybciej z domu wyprowadzają się Szwedzi, bo już przed dziewiętnastym rokiem życia. Z kolei mieszkańcy Włoch, Słowacji, Serbii, Chorwacji czy Czarnogóry - wyprowadzają się od rodziców dopiero po trzydziestce. Matteo Campinoti, Włoch mieszkający w Polsce przyznaje, że to prawda:

Najdłużej z rodzicami mieszkają obywatele Czarnogóry, którzy decyzję o wyprowadzce okładają do 33 roku życia.

Dlaczego Polacy tak długo mieszkają z rodzicami? Z czego to wynika - o to pytaliśmy mieszkańców regionu:

Z danych Eurostatu wynika również, że w Polsce mężczyźni wyprowadzają się od rodziców o półtora roku później niż kobiety. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama